6 hodnocení

Ashwagandha 60 kapslí 500mg

Ashwagandha je slavná ajurvédská bylina proti stárnutí, často označovaná jako „indický ženšen“. Zvyšuje schopnost těla udržovat fyzickou aktivitu a pomáhá zmírnit stres, únavu a nespavost. Zmírňuje každodenní stres. Její působení na snížení koncentrace hormonu kortizolu je považováno za přínosné při snižování imunosuprese vyvolané stresem.

Je to silný prostředek proti stárnutí díky svým adaptogenním a antioxidačním vlastnostem. Ashwagandha podporuje zdravý spánek - její vlastnosti navazující na spánek dostávají latinský název Withania somnifera (ospalost). Ačkoli její aktivní somogenní složky zůstávají neznámé, bylo zjištěno, že jedna z jeho složek (triethylenglykol) indukuje během pohybu očí prodloužený NREM (non-eye movement) režim spánku.

Skladem
Kód: 52
Značka: Gana Herbs
459 Kč

Ashwagandha, neboli také Ašvaganda

Země Původu: Indie

Oficiální název: Withania somnifera, můžete jí také nalézt pod názvy Indický ženšen, Ašvaganda, Ashwagandha, Withanie opojná.

Kvalita: KSM-66 Světově uznávaná nejlepší kvalita. Jedná se o standardizovaný, vysoce účinný, certifikovaný organický extrakt s plným spektrem a mnoho ověřených zdravotních přínosů podpořených klinickými studiemi. KSM-66 byl vyvinut tak, aby poskytoval vysoce koncentrovaný, standardizovaný extrakt z kořene, který udržuje přirozenou rovnováhu chemických složek obsažených v celém kořenu. Jedná se o extrakt s nejvyšší účinností na trhu získaný pouze z kořene.

Vlastnosti

Ajurvédská bylinka s tisíciletou bohatou minulostí v alternativní medicíně. V sanskrtu znamená Ashwagandha  “vůni a sílu koně”, která odkazuje na jeho jedinečný zápach a schopnost zvyšovat sílu. Rostlina ashwagandha je malý keř se žlutými květy, které pocházejí z Indie a severní Afriky.

Účinky a benefity

Zlepšuje spánek

Obsah účinné látky jménem triethylenglykol zlepšuje spánek a pomáhá s léčbou nespavosti.

 

Snižuje hladinu cukru v krvi

Několik studií na lidech rovněž ukázalo, že ashwagandha může snížit hladinu cukru v krvi jak u zdravých lidí, tak u pacientů s diabetem.

Pomáhá s onkologickou léčbou

Withaferin, bioaktivní sloučenina v ashwagandě podporuje zánik nádorových buněk a může být účinný u onkologické léčby.

Snižuje hladinu kortizolu

Ashwagandha pomáhá snižovat hladinu kortizolu u chronicky stresovaných jedinců. Vyrovnaná hladinu kortizolu. Vysoká hladina kortizolu vede ke špatnému spánku, nižší imunitě, únavě a snazšímu nabírání na váze.

Potlačuje stres a úzkost

Ashwagandha je nejvíce známá pro svou schopnost snižovat stres a úzkost. 

Několik kontrolovaných studií na lidech rovněž ukázaly, že může zmírnit příznaky u lidí se stresovými a úzkostnými poruchami.

Zvyšuje hladinu testosteronu a plodnost u mužů

Ashwagandha pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu a výrazně zvyšuje kvalitu spermií a plodnost u mužů.

Zvyšuje sílu a pomáhá budovat svalovou hmotu

Ukázalo se, že Ashwagandha zvyšuje svalovou hmotu, snižuje tělesný tuk a zvyšuje sílu u mužů. Ve studii měli ti, kteří vzali ashwagandhu, výrazně větší nárůst síly, svalů a snížení procenta tělesného tuku.

Zmírňuje záněty

Ukázalo se, že Ashwagandha zvyšuje přirozenou aktivitu imunitních buněk, které bojují s infekcí a pomáhají vám zůstat zdravými. Snižuje markery zánětu.

Snižuje cholesterol a triglyceridy

Kromě svých protizánětlivých účinků může ashwagandha pomoci zlepšit zdraví srdce snížením hladiny cholesterolu a triglyceridů. 

Zlepšuje mozkovou činnost a paměť

Ashwagandha zlepšuje kognitivní funkce, funkce mozku a paměti.

Užívání ashwagandy je snadným a účinným způsobem, jak zlepšit vaše zdraví a kvalitu života.Výhody Ashwagandhy:

  • Snižuje krevní cukr
  • Puůsobí protizánětlivé, zmírňuje záněty
  • Srovnává hladinu kortizolu
  • Snižuje stres, úzkost a depresi
  • Zvyšuje testosteron a plodnost u mužů
  • Napomáhá v budování svalové hmoty a výkonu
  • Pomáhá s onkologickou léčbou
  • Zlepšuje mozkovou činnost a kognitivní funkce
  • Zkvalitňuje spánek
  • Vyrovnává činnost štítné žlázy

 

Počet dávek v balení: 30-60 (1 denní dávka = 1 - 2 tobolky) celkem 60 tobolek.

Složení: Extrakt kořene Aswagandha, protispékavé činidlo (fosforečnan vápenatý, stearan hořečnatý), želatinová tobolka.

Použití: 
Doporučujeme 1-2 tobolky denně (ráno i večer) po dobu alespoň 30 dní.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Horliví cestovatelé, kteří našli zalíbení v poznávání bylin, přírodních produktů, superpotravin a cestě ke zdraví. Našim úkolem je přinést na český trh kvalitnívlastní zkušeností odzkoušené produkty, které splní všechny vaše přání, ať už potřebujete energii, soustředění, lepší výkon, ale i detoxikaci, zlepšení spánku a zmírnění stresu.

gana-herbs

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení