6 hodnocení

Ashwagandha 60 kapslí 500mg

Ashwagandha je slavná ajurvédská bylina proti stárnutí, často označovaná jako „indický ženšen“. Zvyšuje schopnost těla udržovat fyzickou aktivitu a pomáhá zmírnit stres, únavu a nespavost. Zmírňuje každodenní stres. Její působení na snížení koncentrace hormonu kortizolu je považováno za přínosné při snižování imunosuprese vyvolané stresem.

Je to silný prostředek proti stárnutí díky svým adaptogenním a antioxidačním vlastnostem. Ashwagandha podporuje zdravý spánek - její vlastnosti navazující na spánek dostávají latinský název Withania somnifera (ospalost). Ačkoli její aktivní somogenní složky zůstávají neznámé, bylo zjištěno, že jedna z jeho složek (triethylenglykol) indukuje během pohybu očí prodloužený NREM (non-eye movement) režim spánku.

Skladem
Kód: 52
Značka: Gana Herbs
459 Kč

Ashwagandha, neboli také Ašvaganda

Země Původu: Indie

Oficiální název: Withania somnifera, můžete jí také nalézt pod názvy Indický ženšen, Ašvaganda, Ashwagandha, Withanie opojná.

Kvalita: KSM-66 Světově uznávaná nejlepší kvalita. Jedná se o standardizovaný, vysoce účinný, certifikovaný organický extrakt s plným spektrem a mnoho ověřených zdravotních přínosů podpořených klinickými studiemi. KSM-66 byl vyvinut tak, aby poskytoval vysoce koncentrovaný, standardizovaný extrakt z kořene, který udržuje přirozenou rovnováhu chemických složek obsažených v celém kořenu. Jedná se o extrakt s nejvyšší účinností na trhu získaný pouze z kořene.

Vlastnosti

Ajurvédská bylinka s tisíciletou bohatou minulostí v alternativní medicíně. V sanskrtu znamená Ashwagandha  “vůni a sílu koně”, která odkazuje na jeho jedinečný zápach a schopnost zvyšovat sílu. Rostlina ashwagandha je malý keř se žlutými květy, které pocházejí z Indie a severní Afriky.

Účinky a benefity

Zlepšuje spánek

Obsah účinné látky jménem triethylenglykol zlepšuje spánek a pomáhá s léčbou nespavosti.

 

Snižuje hladinu cukru v krvi

Několik studií na lidech rovněž ukázalo, že ashwagandha může snížit hladinu cukru v krvi jak u zdravých lidí, tak u pacientů s diabetem.

Pomáhá s onkologickou léčbou

Withaferin, bioaktivní sloučenina v ashwagandě podporuje zánik nádorových buněk a může být účinný u onkologické léčby.

Snižuje hladinu kortizolu

Ashwagandha pomáhá snižovat hladinu kortizolu u chronicky stresovaných jedinců. Vyrovnaná hladinu kortizolu. Vysoká hladina kortizolu vede ke špatnému spánku, nižší imunitě, únavě a snazšímu nabírání na váze.

Potlačuje stres a úzkost

Ashwagandha je nejvíce známá pro svou schopnost snižovat stres a úzkost. 

Několik kontrolovaných studií na lidech rovněž ukázaly, že může zmírnit příznaky u lidí se stresovými a úzkostnými poruchami.

Zvyšuje hladinu testosteronu a plodnost u mužů

Ashwagandha pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu a výrazně zvyšuje kvalitu spermií a plodnost u mužů.

Zvyšuje sílu a pomáhá budovat svalovou hmotu

Ukázalo se, že Ashwagandha zvyšuje svalovou hmotu, snižuje tělesný tuk a zvyšuje sílu u mužů. Ve studii měli ti, kteří vzali ashwagandhu, výrazně větší nárůst síly, svalů a snížení procenta tělesného tuku.

Zmírňuje záněty

Ukázalo se, že Ashwagandha zvyšuje přirozenou aktivitu imunitních buněk, které bojují s infekcí a pomáhají vám zůstat zdravými. Snižuje markery zánětu.

Snižuje cholesterol a triglyceridy

Kromě svých protizánětlivých účinků může ashwagandha pomoci zlepšit zdraví srdce snížením hladiny cholesterolu a triglyceridů. 

Zlepšuje mozkovou činnost a paměť

Ashwagandha zlepšuje kognitivní funkce, funkce mozku a paměti.

Užívání ashwagandy je snadným a účinným způsobem, jak zlepšit vaše zdraví a kvalitu života.Výhody Ashwagandhy:

  • Snižuje krevní cukr
  • Puůsobí protizánětlivé, zmírňuje záněty
  • Srovnává hladinu kortizolu
  • Snižuje stres, úzkost a depresi
  • Zvyšuje testosteron a plodnost u mužů
  • Napomáhá v budování svalové hmoty a výkonu
  • Pomáhá s onkologickou léčbou
  • Zlepšuje mozkovou činnost a kognitivní funkce
  • Zkvalitňuje spánek
  • Vyrovnává činnost štítné žlázy

 

Počet dávek v balení: 30-60 (1 denní dávka = 1 - 2 tobolky) celkem 60 tobolek.

Složení: Extrakt kořene Aswagandha, protispékavé činidlo (fosforečnan vápenatý, stearan hořečnatý), želatinová tobolka.

Použití: 
Doporučujeme 1-2 tobolky denně (ráno i večer) po dobu alespoň 30 dní.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Horliví cestovatelé, kteří našli zalíbení v poznávání bylin, přírodních produktů, superpotravin a cestě ke zdraví. Našim úkolem je přinést na český trh kvalitnívlastní zkušeností odzkoušené produkty, které splní všechny vaše přání, ať už potřebujete energii, soustředění, lepší výkon, ale i detoxikaci, zlepšení spánku a zmírnění stresu.

gana-herbs