Jak užívat omega 3

text1

Omega-3 neboli mastné kyseliny, jsou skupinou polonenasycených tuků, které musíte v rámci jídelníču přijímat. Jsou označovány jako esenciální mastné kyseliny, protože jsou potřebné pro zdraví, ale vaše tělo je nemůže produkovat tak, jako jiné tuky. Omega-3 mastné kyseliny jsou tuky, které vaše tělo potřebuje, ale nedokáže je produkovat. Z tohoto důvodu jsou klasifikovány jako esenciální mastné kyseliny.

Rybí olej je doplněk omega-3 mastných kyselin, který je spojen s řadou zdravotních výhod. Studie ve skutečnosti ukazují, že rybí olej může pomoci snížit zánětlivost, zlepšit srdeční procesy, chránit mozkovou funkci a podporovat správný růst a vývoj. A co víc, užívání doplňku rybího oleje v určitých dobách může pomoci optimalizovat jeho účinnost a zabránit určitým vedlejším účinkům. Tento článek se blíže věnuje tomu, kdy a jak byste měli užívat omega 3.

Omega-3 mastné kyseliny patří mezi nejkomplexněji studované živiny na světě.Bylo prokázáno, že mají silné zdravotní výhody za následujících podmínek:

  • Krevní triglyceridy - Omega-3 doplňky mohou významně snížit hladinu triglyceridů v krvi, které 
  • Rakovina - Konzumace potravin s vysokým obsahem omega-3 byla spojena se sníženým rizikem rakoviny tlustého střeva, prostaty a prsu. Ne všechny studie souhlasí
  • Problémy s játry - Užívání doplňků omega-3 mastných kyselin vám pomůže zbavit se přebytečného tuku z jater
  • Deprese a úzkost - užívání doplňků omega-3, jako je rybí olej, může pomoci snížit příznaky deprese a úzkosti
  • Zánět a bolest - Omega-3 mohou snižovat zánět a příznaky různých autoimunitních onemocnění, jako je revmatoidní artritida. Jsou také účinné při snižování menstruační bolesti
  • ADHD - U dětí s ADHD mohou doplňky omega-3 významně zlepšit různé příznaky 

Navzdory zlepšení několika rizikových faktorů pro srdeční choroby nebylo prokázáno, že by omega-3 mastné kyseliny bránily infarktu nebo mrtvici.

Nejlepší způsob, jak zajistit optimální příjem omega-3, je jíst tučné ryby alespoň dvakrát týdně. Pokud však nejíte hodně tučných ryb nebo mořských plodů, možná budete chtít zvážit užívání doplňku. Například v Česku je složité mít přístup k rybám každý týden.

text2_1

Ve skutečnosti jsou mastné kyseliny obsaženy také v sardinkách, vlašských ořechách, nebo chia a lněných semínkách. většina studií o výhodách doplňků omega-3, se používají právě suplementy. Jsou doporučené dokonce pro vegany a vegetariánce.

Užívání až 2 g omega-3 denně z doplňků je podle ministerstva zdraví, bezpečné. Poraďte se s lékařem, pokud užíváte léky na ředění krve nebo máte poruchu krvácení.

V Americe je zvykem užívat přibližně 1,6g omega-3 mastných kyselin denně. Průměrné množství ryb, které sní Čech, obsahuje 5 kg ryb ročně, což odpovídá příjmu asi 0,6 mg omega-3 mastných kyselin denně.

Pokud jde o doplňky omega-3, existuje mnoho možností pro koupi, ale ne všechny jsou stejně funkční. Některé mohou kvůli znečištění dokonce obsahovat škodlivé sloučeniny. Nezapomeňte si před zakoupením doplňku přečíst o dodavateli.

Vyzkoušejte suplementy Omega-3 od Gana Herbs, které jsou kvalitním produktem na českém trhu, obsahují veškeré potřebné látky a živiny potřebné k zlepšení vašeho zdravotního stavu.

na konec s textem