Jaké vitamíny obsahuje chlorella

do textu 1 (1)_3

Chlorella je modrozelená řasa, podobná barvou a chutí jako spirulina. Její bohatá zelená barva je způsobena vysokou koncentrací chlorofylu. Chlorella se konzumuje buď jako prášek, nebo ve formě tabletových doplňků.

Chlorella je opravdu dobrým zdrojem bílkovin, protože jedna čajová lžička (5 g) obsahuje přibližně 3 g proteinu.

Chlorella je bohatá na živiny a obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů včetně vápníku, hořčíku, zinku, vitamínu A, vitamínu E a vitamínů B.

Je také vynikajícím veganským zdrojem železa. Jedna čajová lžička (5 g) obsahuje téměř 75% doporučené denní dávky železa u dospělých mužů a žen nad 50 let a přibližně 45% u žen ve věku 19-49 let.

Chlorella obsahuje vysoké množství vitamínu K, který je obsažen také v zelenině, květáku, kapustě, nebo brokolici a zajišťuje aktivaci srážení krve v játrech. Nedostatek tohoto vitamínu způsobuje zvýšenou krvácivost, která se provuje v rychlejší tvorbě modřin.

do textu 2 (1)_2

Chlorella má také stimulační účinek na imunitní systém a může teoreticky narušit účinnost imunosupresivních léků používaných k léčbě rakoviny a autoimunitních onemocnění.

Neexistují žádné pokyny pro správné použití chlorelly. Většina doplňkových tablet je nabízena v 500 mg až 1 000 mg formulacích. Dávky až 6 000 mg denně mohou být bezpečně používány po dobu až 24 týdnů, a to i v těhotenství.

Nikdy nepřekračujte dávku doporučenou výrobcem. Pokud vůbec, začněte s co nejmenší dávkou a postupně ji zvyšujte. To vám může pomoci vyhnout se gastrointestinálním vedlejším účinkům.

Tablety jsou nejjednodušší formou chlorelly, protože dávka je kontrolovaná a konzistentní.

Pokud používáte prášek nebo kapalinu, použijte přesná měření, abyste zabránili předávkování. Nabízíme vám vyzkoušet Chlorellu od Gana Herbs, která je jedna z nejkvalitnějších na trhu a splňuje veškeré podmínky plnohodnotného supplementu, dodávajicí vašemu tělu veškeré potřebné vitamíny, které mu chybí.

s textem (1)_1