7 hodnocení

Gaba 60 kapslí 500mg

Gaba se přirozeně vyskytuje v odrůdách zeleného, černého a oolongového čaje, stejně jako ve fermentovaných potravinách včetně kefíru, jogurtu a tempehu.

Gaba hraje roli ve zdravém fungování imunitního a endokrinního systému těla, stejně jako v regulaci chuti k jídlu a metabolismu. Objevuje se také zajímavý výzkum týkající se role Gaby v gastrointestinálních funkcí, kde může fungovat na podporu motility, kontrolu zánětu střev a podporu funkce imunitního systému a na pomoc při regulaci hormonální aktivity.

Skladem
Kód: 58
Značka: Gana Herbs
349 Kč

Gaba 

Kyselina gama aminomáselná (GABA) je přirozeně se vyskytující aminokyselina, která funguje jako neurotransmiter ve vašem mozku.

GABA se váže na receptor ve vašem mozku známý jako GABA, vyvolává uklidňující účinek. To může pomoci s pocity úzkosti, stresu a strachu. Pomáhá předcházet záchvatům.

Jedinými potravinami, které obsahují GABA, jsou fermentované potraviny, jako jsou kimchi, miso a tempeh.

Gaba a proč jí užívat?

Gaba je známá svým přirozeným uklidňujícím účinkem na mozek a snížení stresu. Příliš mnoho stresu je mimo jiné spojeno se špatným spánkem, slabším imunitním systémem, vysokou hladinou kortizolu a vyšším rizikem deprese. 

Gaba a příznaky její snížené hladiny:

 • Záchvaty
 • Pohybové poruchy, jako je Parkinsonova choroba
 • Porucha hyperaktivity s deficitem pozornosti
 • Úzkost
 • Panická porucha
 • Poruchy nálady, jako je deprese
 • Někteří lidé s těmito příznaky berou doplňky GABA, aby jim pomohli zvládat a snižovat jejich příznaky. 

Gaba působí proti úzkosti

Dvě malé studie zjistily, že účastníci, kteří užívali doplněk GABA během stresové události měli zvýšené pocity relaxace a uvolnění než ti, kteří užívali placebo. Relaxační účinky byly pociťovány během hodiny po přijetí doplňku.

Snižuje krevní tlak

Studie zjistila, že užívání doplňku Chlorella a GABA dvakrát denně snížilo krevní tlak u pacientů s hraniční hypertenzí.

Nespavost

GABA hodinu před spaním, zlepší kvalitu spánku a urychlí dobu usínání.

Stres a únava

Snižuje hladinu stresu, psychické a fyzické únavy

Sečteno a podtrženo

Gaba je úžasným pomocníkem se snížením stresu, úzkosti, deprese, krevního tlaku a nespavosti. U některých jedinců se nedoporučuje brát během dne, ale 1-2h před spánkem. Vyvolává pocitu klidu, nedoporučujeme před řízením, či ovládáním těžké techniky.

Gaba a její výhody:

 • Pozitivní vliv na nervový systém
 • Uklidňuje, snižuje stres a únavu
 • Kvalitnější spánek a rychlejší usínání
 • Snižuje krevní tlak
 • Zlepšuje náladu

Počet dávek v balení: 60 (1 denní dávka = 1 - 2 tobolky) celkem 60 tobolek.

Složení: GABA (kyselina gama-aminomáselná), protispékavá látka (stearan hořečnatý), kapsle (želatina).

Použití: Doporučujeme 1-2 tobolky denně po dobu alespoň 30 dní.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Horliví cestovatelé, kteří našli zalíbení v poznávání bylin, přírodních produktů, superpotravin a cestě ke zdraví. Našim úkolem je přinést na český trh kvalitnívlastní zkušeností odzkoušené produkty, které splní všechny vaše přání, ať už potřebujete energii, soustředění, lepší výkon, ale i detoxikaci, zlepšení spánku a zmírnění stresu.

gana-herbs