5 hodnocení

Guarana 30 kapslí 500mg

Guarana má stimulační účinek na funkci nervového systému, zvyšuje fyzickou vytrvalost a výkon těla, aktivuje a zrychluje metabolismus, což je při dlouhodobé námaze, jak těla, tak i mozku, velmi důležité.

Užívání doplňků výživy obsahujících extrakt z guarany se doporučuje pro různé typy fyzické aktivity, které neustále vyžadují vysokou zátěž, koordinaci a pozornost, soustředění, intelektuální a fyzickou vytrvalost.

Skladem
Kód: 78
Značka: Gana Herbs
359 Kč

Brazilská guarana pure and strong "elixír života"

Země původu: Brazílie, Peru, Kolumbie, Venezuela

Oficiální název: Brazilská Guarana, Paulinie Nápojná, Paullinia cupana, Paullinia sorbilis

Vlastnosti

Guarana je brazilská rostlina pocházející z povodí Amazonky. Často se jí také říká “elixír mládí” díky jejím blahodárným účinkům. Amazonské kmeny jí používají již po staletí proti bolestem, ke zvýšení sexuálního apetitu, jako energetickou bombu a k zrychlení metabolismu. Obsahuje působivou škálu stimulantů, jako je kofein, teofylin a teobromin. Guarana se také může pochlubit antioxidanty, jako jsou taniny, saponiny a katechiny. 

Guarana je popínavá rostlina známá pro své červeno - černé plody, které připomínají lidské oko. Tradiční využití je rozdrcení, rozemletí semena, kdy nám vzniká hořký, ale účinný prášek.

Účinky a benefity Guarany

Bohatá na antioxidanty

Guarana má podobný antioxidační profil jako zelený čaj. Antioxidanty jsou důležité, protože neutralizují potenciálně škodlivé molekuly zvané volné radikály. Tyto molekuly mohou způsobit poškození související se stárnutím, srdečními chorobami, rakovinou a dalšími nemocemi. Antioxidační vlastnosti guarany mohou bojovat proti příznakům onkologického onemocnění a snižovat riziko srdečních onemocnění a stárnutí pokožky.

Snižuje únavu a zlepšuje koncentraci

Guarana je známá svým působením v mnoha energetických nápojíchJe to vynikající zdroj kofeinu, který vám pomáhá udržovat soustředění a duševní energii.

Ve skutečnosti mohou semena guarany obsahovat čtyřikrát až šestkrát více kofeinu než kávová zrna. Guarana snižuje únavu a je dobrý pomocníkem jak při učení, tak i sportu. Kofein blokuje účinky adenosinu, sloučeniny, díky níž se cítíte ospalí a pomáhá mozku uvolnit se.

Pomáhá s pamatovákem a učením 

Zkouškové za dveřmi a vám pořád schází několik stran a né a né si to zapamatovat? Guarana je přímo pro vás. Účinky guarany jsou dost často popisovány jako mírně euforický “lék” proti prokrastinaci a nejlepším “tahákem” při testu.  

Pomáhá v boji se snížením váhy

Odhaduje se, že každý třetí američan je obézní. Obezita je spojena s mnoha chronickými nemocemi včetně srdečních chorob, cukrovky a rakoviny. Guarana má několik vlastností, který pomáhají s hubnutím. Za prvé, guarana je bohatým zdrojem kofeinu, který může během 12 hodin zvýšit váš metabolismus o 3–11%. Rychlejší metabolismus znamená, že vaše tělo spaluje více kalorií v klidu. Bylo také zjištěno, že potlačuje geny, které podporují produkci tukových buněk, a podporuje geny, které ji zpomalují. Je však zapotřebí více studií.

Zmírňuje chronický průjem a léčí zácpu

Guarana se po staletí používá jako přírodní tonikum na žaludek k léčbě zažívacích potíží, jako je chronický průjem a zácpa.

Nízké dávky guarany neobsahují mnoho kofeinu, takže mají větší pravděpodobnost účinku proti průjmům. Vysoké dávky poskytují více kofeinu a mohou mít projímavé účinky.

Posiluje srdce

Guarana může snížit riziko srdečních onemocnění dvěma způsoby.

Nejprve se zdá, že antioxidanty v guaraně napomáhají průtoku krve a mohou zabránit tvorbě krevních sraženin.

Za druhé, studie ukázaly, že guarana může snížit oxidaci „špatného“ LDL cholesterolu. Oxidovaný LDL cholesterol může přispívat k hromadění plaku ve vašich tepnách.

Může poskytnout úlevu od bolesti

Historicky byla guarana používána amazonskými kmeny jako lék proti bolesti.

Vlastnosti guarany zmírňující bolest jsou způsobeny jejím vysokým obsahem kofeinu.

Kofein hraje roli při léčbě bolesti, protože váže a blokuje receptory adenosinu.

Může zlepšit vzhled pokožky

Díky svým silným antioxidačním a antimikrobiálním vlastnostem je guarana oblíbená v kosmetickém průmyslu jako přísada do krémů proti stárnutí, krémů, mýdel a vlasových produktů.

Má antibakteriální vlastnosti

Guarana obsahuje mnoho sloučenin, které mohou potlačovat nebo ničit škodlivé bakterie.

Guarana může potlačit růst bakterie, která může způsobit zubní plaky a zubní kaz. 

Může chránit před očními poruchami souvisejícími s věkem

Guarana obsahuje sloučeniny, které bojují proti oxidačnímu stresu, což je hlavní rizikový faktor pro oční poruchy související s věkem, jako je makulární degenerace, katarakta a glaukom. 

 

Guarana a její výhody:

 • Snižuje únavu
 • Zvyšuje energii
 • Zlepšuje koncentraci
 • Bohatá na antioxidanty
 • Pomocník při učení a zlepšuje pamatováka
 • Číslo jedna v boji s nadváhou a hubnutím
 • Zmírňuje průjem a zlepšuje vylučování
 • Posiluje srdce
 • Ulevuje od bolesti
 • Zlepšuje pokožku
 • Má antibakteriální účinky 
 • Snižuje riziko onemocnění 

 

Počet dávek v balení: 15 - 30 (1 denní dávka = 1-2 tobolky) celkem 30 tobolek.

Složení: Guarana, želatinová tobolka

Doporučujeme 1-2 tobolky denně v závislosti na denní aktivitě a potřebě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Horliví cestovatelé, kteří našli zalíbení v poznávání bylin, přírodních produktů, superpotravin a cestě ke zdraví. Našim úkolem je přinést na český trh kvalitnívlastní zkušeností odzkoušené produkty, které splní všechny vaše přání, ať už potřebujete energii, soustředění, lepší výkon, ale i detoxikaci, zlepšení spánku a zmírnění stresu.

gana-herbs