Neohodnoceno

Lion's mane Hericium 60 kapslí 500mg

Má kulinářské i lékařské použití v asijských zemích. Lví hřívu si můžete vychutnat syrovou, vařenou, sušenou nebo jako čaj. Její výtažky se často používají ve zdravotnických doplňcích pro své bohaté spektrum pozitivních účinků. Houba lví hříva obsahuje bioaktivní látky, které mají blahodárné účinky na tělo, zejména na mozek, srdce a střeva.

Skladem
Kód: 297
Značka: Gana Herbs
529 Kč

Země původu: Evropa - Německo, Makedonie, Arménie, Dánsko, ale také Česká Republika

Další názvy: Lví hříva, Yamabushitake, Korálovec ježatý, Hericium erinaceus

Počet dávek v balení: 30-60 (1 denní dávka = 1-2 tobolky) celkem 60 tobolek.

Složení: Korálovec ježatý extrakt prášku 100% , veganská tobolka rostlinného původu (Hydroxypropylmethyl celulóza)

Doporučujeme 1-2 tobolky denně, ráno po jídle po dobu alespoň 30 dní.

Každý, kdo je alergický nebo citlivý na houby, by se však mě heríciu vyhnout, protože jde o druh hub.

 

Účinky a benefity

Chrání proti demenci a Alzheimerovi

Schopnost mozku růst a utvářet nová spojení obvykle s věkem klesá, což může vysvětlovat, proč se mentální funkce zhoršují u mnoha starších dospělých lidí. Houba lví hříva obsahuje dvě speciální sloučeniny, které mohou stimulovat růst mozkových buněk: hericenony a erinaciny. Lví hříva pomáhá chránit před Alzheimerovou chorobou, degenerativním onemocněním mozku, které způsobuje progresivní ztrátu paměti. Výtažky hericia snižují příznaky ztráty paměti a zabraňují poškození neuronů způsobenému plaky amyloidu-beta, které se hromadí v mozku během Alzheimerovy choroby. Proto se používá na neurologické problémy, jako je demence, Parkinson, roztroušená skleróza, neuropatie či neurastenie.

 

Zmírňuje příznaky úzkosti a deprese

Až jedna třetina lidí žijících v rozvinutých zemích má příznaky úzkosti a deprese, což je čím dál častějším stavem pro mnoho z nás. Existuje mnoho příčin úzkosti a deprese, chronický zánět může být hlavním spouštěcím faktorem. Lví hříva má výrazné protizánětlivé účinky, které snižuje příznaky úzkosti a deprese. 

 

Urychluje zotavení po poranění nervového systému

Zranění mozku nebo míchy může mít trvalé následky. Často způsobují ochrnutí nebo ztrátu duševních funkcí a jejich léčba může trvat dlouho.Ve skutečnosti bylo prokázáno, že hericium zkracuje dobu zotavení o 23–41% a může také pomoci snížit závažnost poškození mozku po cévní mozkové příhodě.

 

Chrání před vředy v trávicím traktu

Vředy se mohou tvořit kdekoli v zažívacím traktu, včetně žaludku, tenkého střeva a tlustého střeva. Žaludeční vředy jsou často způsobeny dvěma hlavními faktory: přemnožení bakterie zvané H. pylori a poškození slizniční vrstvy žaludku, což je často způsobeno dlouhodobým užíváním nesteroidních protizánětlivých léků (brufen, aspirin atd). Hericium je  při prevenci žaludečních vředů vyvolaných alkoholem účinnější než tradiční léky snižující kyselinu - a bez negativních vedlejších účinků. Může také snížit zánět a zabránit poškození tkání v jiných oblastech střev. Hericium snižuje příznaky ulcerózní kolitidy a zlepšuje kvalitu života.

 

Snižuje šanci na srdeční onemocnění

Mezi hlavní rizikové faktory pro srdeční onemocnění patří obezita, vysoké triglyceridy, velké množství cholesterolu a zvýšená tendence k tvorbě krevních sraženin. Hericiu zlepšuje metabolismus tuků a snižuje hladinu triglyceridů, tedy snižuje riziko srdečních onemocnění.

 

Pomáhá s příznaky cukrovky

Chronicky vysoká hladina cukru v krvi nakonec způsobí komplikace, jako je onemocnění ledvin, poškození nervů v rukou a nohou a ztráta zraku. Hericium významně snižuje hladinu cukru v krvi a dokonce zvyšuje hladinu antioxidantů. 

 

Pomáhá s rekonvalescencí po onkologickém onemocnění

Hericium zpomaluje růst nádorů a zároveň urychluje rekonvalescenci po onkologických onemocnění. 

 

Snižuje zánět a oxidační stres

Chronický zánět a oxidační stres jsou původem mnoha moderních nemocí, včetně srdečních chorob, onkologických onemocnění a autoimunitních poruch. Hericium obsahuje silné protizánětlivé a antioxidační sloučeniny, které mohou pomoci snížit dopad těchto onemocnění díky svým vysokým podílem antioxidantů. 

 

Posiluje imunitní systém

Silný imunitní systém chrání tělo před bakteriemi, viry a jinými choroboplodnými patogeny. Hericium posiluje imunitu zvýšením aktivity střevního imunitního systému, který chrání tělo před patogeny, které vstupují do střeva ústy nebo nosem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Horliví cestovatelé, kteří našli zalíbení v poznávání bylin, přírodních produktů, superpotravin a cestě ke zdraví. Našim úkolem je přinést na český trh kvalitnívlastní zkušeností odzkoušené produkty, které splní všechny vaše přání, ať už potřebujete energii, soustředění, lepší výkon, ale i detoxikaci, zlepšení spánku a zmírnění stresu.

gana-herbs