1 hodnocení

Ostropestřec Mariánský 100 kapslí 500mg

Ostropestřec mariánský je léčivá rostlina. V Bulharsku se této rostlině dokonce říká dar Panny Marie. Pro léčebné účely se používají její semena, které obsahují látky, co se hromadí v buňkách jater a žlučníku a zvyšují funkci krve k čištění jater.

Skladem
Kód: 87
Značka: Gana Herbs
389 Kč

Ostropestřec mariánský

Země Původu: Středomoří, Kanárské ostrovy, Asie

Oficiální název:  Silybum marianum, Milk Thistle, Mariánský bodlák

Vlastnosti

Tato prastará pichlavá rostlina, která je snadno zaměnitelná s klasickým bodlákem má výrazné fialové květy a bílé žilky, které podle tradičních příběhů byly způsobeny kapkou mléka Panny Marie padající na její listy

Aktivní složky ostropestřce jsou skupinou rostlinných sloučenin, které jsou souhrnně známé jako silymarin. Je známo, že silymarin extrahovaný z ostropestřce má antioxidační, antivirové a protizánětlivé vlastnosti.

Tradičně se nejvíce používá k léčbě poruch jater a žlučníku, podporuje produkci mateřského mléka, předchází vedlejším účinkům onkologické léčby a dokonce chrání játra před kousnutím hadem, alkoholem a jinými jedy.

Účinky a benefity 

Chrání játra

Pravidelně se používá u lidí, kteří mají poškození jater v důsledku stavů, jako je alkoholické onemocnění jater, nealkoholické tukové onemocnění jater, hepatitida nebo dokonce onkologické onemocnění jater.

Používá se také k ochraně jater před toxiny, jako je amatoxin, který je produkován jedovatými houbami. Ostropestřec mariánský snižuje poškození jater způsobené volnými radikály, které vznikají při metabolizaci toxických látek v játrech.

Zpomaluje degradaci mozku

Ostropestřec mariánský se používá jako tradiční lék na neurologické stavy, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba, již více než dva tisíce let. 

Jeho protizánětlivé a antioxidační vlastnosti znamenají, že je neuroprotektivní a může pomoci zabránit úbytku mozkových funkcí, ke kterému dochází při stárnutí, což pomalu oddaluje a zabraňuje duševní úpadek.

Ostropestřec mariánský chrání naše kosti

Osteoporóza je onemocnění způsobené progresivním úbytkem kostní hmoty. Obvykle se vyvíjí pomalu po řadu let a způsobuje slabé a křehké kosti, které se snadno zlomí, a to i po drobných pádech.

Ostropestřec Mariánský stimuluje mineralizaci kostí a potenciálně chrání před úbytkem kostní hmoty.

Může zlepšit, urychlit rekonvalescenci po onkologickém onemocnění

Silymarin má určité silné antioxidační účinky, což by mohlo být užitečné pro lidi léčené záněty, nádory a navíc snižuje vedlejší účinky onkologického onemocnění.

Může také zvýšit účinnost a rekonvalescenci chemoterapie proti určitým druhům onkologických onemocnění a za určitých okolností dokonce zničit nádorové buňky

Pomáhá léčit akné

Akné je chronické zánětlivé onemocnění kůže. I když to není nebezpečné, může způsobit jizvy. Lidé mohou akné také považovat za bolestivé a obávat se negativních účinků na jejich vzhled.

Oxidační stres v těle může hrát roli ve vývoji akné. Díky svým antioxidačním a protizánětlivým účinkům může být ostropestřec mariánský užitečným pomocníkem pro lidi trpící na akné.

Ostropestřec mariánský snižuje hladinu cukru v krvi u diabetiků

Ostropestřec mariánský může být nepostradatelným doplňkem, který pomáhá zvládnout cukrovku 2. typu.

jedna ze sloučenin v ostropestřci může fungovat podobně jako některá diabetická léčiva tím, že pomáhá zlepšit citlivost na inzulín a snížit hladinu cukru v krvi

Kromě toho mohou být antioxidační a protizánětlivé vlastnosti ostropestřce mariánského užitečné také ke snížení rizika vzniku diabetických komplikací, jako je onemocnění ledvin 

Účinky Ostropestřce mariánského:

  • Chrání a regeneruje játra
  • Používá se při léčbě cirhózy jater, žlučníku, sleziny
  • Zpomaluje degradaci mozku
  • Oddaluje a snižuje příznaky Alzheimera a Parkinsona
  • Chráni naše kosti 
  • Urychluje regeneraci po léčbě antibiotiky a po chemoterapii
  • Pomáhá léčit akné a kožní onemocnění
  • Čistí a detoxikuje tělo 
  • Snižuje hladinu cukrů v krvi 

Počet dávek v balení: Celkem 100 tobolek. 

Složení: Ostropestřec Mariánský 500 mg/kapsle, želatinová tobolka. 

Použití: Doporučujeme 1-2 tobolky dvakrát denně. Ostropestřec se většinou užívá minimálně od 4 týdnů až po několika měsíční kůry. Vždy záleží na důvodu konzumace.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Horliví cestovatelé, kteří našli zalíbení v poznávání bylin, přírodních produktů, superpotravin a cestě ke zdraví. Našim úkolem je přinést na český trh kvalitnívlastní zkušeností odzkoušené produkty, které splní všechny vaše přání, ať už potřebujete energii, soustředění, lepší výkon, ale i detoxikaci, zlepšení spánku a zmírnění stresu.

gana-herbs