Neohodnoceno

Rozchodnice růžová Rhodiola 60 kapsli 500mg

Rhodiola je bylina, která roste v chladných, horských oblastech Evropy a Asie. Rhodiola se používá v tradiční medicíně v Rusku a ve skandinávských zemích po celá staletí. Před stovkami let vikingští válečníci ze Skandinávie používali rozchodnici růžovou ke zlepšení svého fyzického výkonu na bojišti.

Její kořeny jsou považovány za adaptogeny, což znamená, že pomáhají vašemu tělu přizpůsobit se stresu.Rhodiola je také známá jako arktický kořen nebo zlatý kořen a její vědecký název je Rhodiola rosea. Její kořen obsahuje více než 140 účinných látek, z nichž dvě nejúčinnější jsou rosavin a salidrosid. Lidé v Rusku a skandinávských zemích používají rhodiolu k léčbě úzkosti, únavy, deprese a zvyšuje přirozenou energii. Dnes je široce používaná jako doplněk stravy pro mnoho zdravotních výhod.

Skladem
Kód: 294
Značka: Gana Herbs
649 Kč

Země původu: Norsko, Švédsko, Finsko, Japonsko, Mongolsko, Rusko, Čína, 

Další názvy: Rhodiola Rosea, Arctic root, king's crown,  Sedum roseum, Rozchodník růžový

Počet dávek v balení: 30 - 60 (1 denní dávka = 1-2 tobolky) celkem 60 tobolek.

Složení: Rozchodnice Růžová prášek bio 100%, veganská tobolka rostlinného původu (Hydroxypropylmethyl celulóza)

Doporučujeme 1-2 tobolky denně, ráno před, či po jídle po dobu alespoň 30 dní.

Účinky a benefity Rhodioly

Snižuje stres

Rhodiola je již dlouho známá jako adaptogen, přírodní látka, která zvyšuje odolnost vašeho těla proti stresu. Konzumace adaptogenů ve stresových dobách vám pomůže zvládat stresové situace lépe. Významně zlepšuje příznaky stresu, jako je únava, vyčerpání a úzkost, již po třech dnech užívání. Bylo také prokázáno, že rhodiola zlepšuje příznaky syndromu vyhoření “burn out”, ke kterému může dojít při chronickém stresu. 

 

Bojuje proti únavě

Stres, úzkost a nedostatečný spánek jsou faktory, které mohou přispět k únavě, která může způsobit pocity fyzické a duševní únavy. Vzhledem ke svým adaptogenním vlastnostem se rhodiola považuje za pomocníka při zmírňování únavy a pozornosti. Suplementace rhodioly výrazné zlepšuje symptomy stresu, únavy, kvality života, nálady a koncentrace, proto jí používali vikingové před bojem.

 

Zmírňuje příznaky deprese

Deprese je časté, ale závažné onemocnění, které negativně ovlivňuje to, jak se cítíte a chováte. Předpokládá se, že k tomuto stavu dojde, když se chemické látky v mozku nazývané neurotransmitery stanou nevyváženými. Zdravotničtí pracovníci běžně předepisují antidepresiva, která pomáhají napravit tyto chemické nerovnováhy. Rhodiola rosea má také antidepresivní vlastnosti tím, že vyvažuje neurotransmitery ve vašem mozku. Bylo prokázáno, že rhodiola zlepšuje mnoho příznaků deprese. Podobně jako antidepresiva může pozitivně ovlivňovat neurotransmitery, které ovlivňují náladu a emoce a emoční stabilitu bez vedlejších účinků

 

Zlepšuje mozkové funkce

Cvičení, správná výživa a dobrý spánek je základ, jak udržet váš mozek silný a zdravý. Rhodiola snižuje duševní únavu a zvyšuje duševní výkonnost během stresujících a fyzicky namáhavých dnů. Zlepšuje spánkové vzorce a motivaci ke studiu. Proto je populární u studentů, manažerů, ale i sportovců. 

 

Zvyšuje výkon

Rhodiola zvyšuje výkon jak u vytrvalostních, tak i silových disciplín. Rhodiola umožňuje cvičit, či pracovat déle a tvrději.

 

Reguluje krevní cukr

Cukrovka je onemocnění, ke kterému dochází, když vaše tělo vyvine sníženou schopnost produkovat nebo reagovat na hormonální inzulín, což má za následek vysokou hladinu cukru v krvi.  Lidé s cukrovkou běžně užívají injekce inzulínu nebo léky, které zvyšují citlivost na inzulín, aby normalizovali hladinu cukru v krvi. Rhodiola pomáhá zlepšit kontrolu diabetu, snižuje hladinu cukru v krvi u diabetiků ​​zvýšením počtu transportérů glukózy v krvi.

 

Pomáhá proti onkologickým onemocněním

Salidrosid, silná složka rhodioly je známá pro své anti onkologické vlastnosti, blokuje růst nádorových buněk jater, močového měchýře, tlustého střeva a prsu.

Rhodiole se také ne nadarmo říká Vikingská bylina síly.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Horliví cestovatelé, kteří našli zalíbení v poznávání bylin, přírodních produktů, superpotravin a cestě ke zdraví. Našim úkolem je přinést na český trh kvalitnívlastní zkušeností odzkoušené produkty, které splní všechny vaše přání, ať už potřebujete energii, soustředění, lepší výkon, ale i detoxikaci, zlepšení spánku a zmírnění stresu.

gana-herbs