202...a 2 kroky k lepšímu já?

Uzavření roku je pro spoustu lidí důležité k bilancování a nový rok vidí jako příležitost k tomu začít znova a líp. Proto vídáme v lednu přeplněná fitka. Proto tolik lidí vyhledává v lednu diety. A proto tolik lidí přestane v lednu pít alkohol. Jenže nárazová rozhodnutí o zvycích, které máme zažité už roky, většinou moc nefungují.

Takže si nemáme dávat žádná předsevzetí? Klidně! Člověk potřebuje být motivovaný, většině lidí dělá radost naplňovat cíle. Ale buďte realisti a formulujte svá novoroční přání správně. Tak, abyste se netrápili čísly a termíny. Podíváme se na příklad.

Chci zhubnout do léta 10 kg. 

vs.

Chci mít lepší kondičku a cítit se fit, abych stačila partě na výletech.

Co pro tu lepší kondičku teda udělám? Co třeba 1x týdně vyhopsat blízký kopec se psem nebo začít jezdit v létě na kole do práce? Nebo pokud je vám bližší trávit čas v kuchyni než venku ve sportovní obuvi, začněte si doma víc vařit místo návštěv fast foodu. A k tomu začnete brát třeba doplňky pro zdravé trávení. A když nad tím už tak uvažujete, spíte dostatečně a pravidelně? Protože i správně nastavený biorytmus nám může prospět k tomu, abychom se cítili fit. Jak lépe spát si můžete přečíst v našem starším článku na blogu.

Takže místo “držet dietu a cvičit” máte “budu se snažit chodit dřív spát, najít si bylinky co mi udělají dobře, budu si vařit má oblíbená jídla a naučím se i nějaká nová lehčí a vytáhnu ze sklepa kolo, aby bylo co nejvíc na očích”. 

Jinými slovy, předsevzetí by neměla být trestem. A navíc, je úplně jedno, jestli začnete 1.1. nebo 6.3. Každý den může být startovní čára k tomu udělat v tomhle roce krok a nebo dva k lepšímu já. A když se zrovna den, týden nebo měsíc nedaří? Naštěstí máte na nové pokusy celý zbývající rok. A když zjistíte, že jste si toho naložili moc nebo naopak málo? Updatovat svá předsevzetí taky není špatný nápad. Naopak není dobré setrvávat v něčem, co nefunguje nebo vás nečiní šťastnými. Platí to pro vztahy, práci nebo dietu.

2D4D6007-57D6-4781-9AA8-A262A6756ADE

Držíme palce a o dvě trošky šťastnější nový rok!

 

CBD CZECH tým

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení