4 tipy na Vánoce v klidu

Vánoce jsou křesťanským svátkem připomínající narození Ježíše Krista. V dnešní době už Vánoce připomínají bohužel spíše svátek konzumu a stresu. A my všichni, co stojíme za tímto eshopem, chceme, abyste tyto Vánoce prožili v klidu a v pohodě. Protože o tom to celé je - nechceme, aby lidi žili konstantně v napětí. Ať už s CBD nebo bez. 

 

  1. Zamyslete se, co máte na Vánocích opravdu rádi

A zachovejte to. Na co konkrétně se o Vánocích nejvíc těšíte? Na rodinu, každoroční výšlap na blízký kopec s přáteli, bramborový salát nebo lití olova? Že svátky slavíme, i když jsme jedna z nejvíce ateistických zemí světa, nějaký důvod má. Snad každý si na Vánocích vybere něco, co má fakt rád a těší se na to. Tak si to užijte na maximum! Je to jen jednou do roka. 
80B1328E-3597-4FB8-B95E-BF081A4DBE47

 

  1. Vyměňte tradice

Tradice jsou skvělé. Přinášejí do života řád, tvoří kulturu a přenáší se po generace. Jenže ne všechny tradice jsou skvělé i v 21. století. Nebo prostě nejsou skvělé pro vás. Uvedu osobní příklad. Tradičně jsem 27 let s mojí rodinou jedla kapra, kterého nemám ráda. Takže si míním vytvořit s vlastní rodinou tradici, že na Vánoce bude losos. A kopa salátu, logicky, protože ten naopak zbožňuju a tuto tradici míním uchovat. Stejně tak mám ráda perníčky, ale zbytek cukroví už tolik ne. Za to plánuju udělat domácí likér a doufám, že se z toho taky stane tradice. 

Nebo třeba vyměňte umělý stromek za opravdový, opravdový za ten v květináči, ten v květináči za ten, co roste u vás na zahradě a dejte na něj místo baněk jídlo pro ptáčky. Případně pokud je ve vás kus megalomana a vždycky se vám líbila americká pompézní výzdoba z filmů, obalte klidně dům stovkami metrů světýlek! Tvořit si vlastní rituály a tradice, když vychází z vašeho osobního přesvědčení a radosti, je krásné. Opakovat zažité zvyky jen proto, že se to musí, tak veselé rozhodně není. 

46474BA9-A42F-44B4-B70F-DCCF2E2CAE80

 

 

  1. Dárky, ach ty dárky

Dělat si navzájem radost je milé. Kupovat dárky, protože se to od vás očekává, je peklíčko. V případě, že máte v domácnosti děti, je situace trochu jiná. Přesto doporučujeme nehrotit to a dát i dětem to, co si opravdu přejí, ale nezahltit 10 metrů čtverečních místa pod stromem na hračky, které sice nebyly až tak drahé, ale budou jim dělat radost zhruba dva dny. 

V případě dospělých domácnos komunikujte. Domluvte se, že si třeba dáte jen jeden dárek. Nebo si vystačíte s výbornou večeří a společností a ušetříte raději něco na dovolenou. Nebo si z toho udělejte trochu srandu, dejte si limit 300,- a něco si vyrobte. Vždyť je daleko lepší dávat lidem celý rok vědět, že vám na nich záleží a trávit s nimi čas, než nakoupit dary za tisíce jednou za rok. 

DA88A256-E051-4889-B461-97DAA45E7154

 

  1. Buďte na lidi milí

Možná jsou právě Vánoce ideálním časem udělat nějaký dobrý skutek. Nebo třeba někoho ocenit. Může to být příspěvek neziskové organizaci, návštěva v domově důchodců, koupě dárku od lokálního tvůrce, kterého rádi podpoříte nebo třeba jen zajít na pivo do hospody, kterou máte rádi, ale dlouho jste se tam neukázali a dát obsluze vyšší spropitné než obvykle. Samozřejmě, že bychom tyto maličkosti mohli dělat kdykoliv v roce. A bylo by to skvělé. Jenže přes rychlé tempo dnešní doby si na to jednoduše nevzpomeneme. Proto zkuste uspěchané Vánoce úplně obrátit. Zpomalte, dělejte (si) radost – tak, jak chcete vy. 

IMG_4381

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení